Діти

Дитина не хоче спати вдень. Вчимо малюка спати в садочку – 6 простих порад

Напевно тільки в дорослому віці ми б із задоволенням спали вдень кожен день. Але дитині денний сон потрібен 100%, навіть якщо він так не вважає.

Для чого взагалі створили тиха година?

Для того, щоб дитина змогла розслабитися і після знову спати. Ми думаємо, що у дітей енергії з запасом на найближчий рік, але ні, ця енергія і з’являється під час сну.

– Але чому Саша в групі спить з задоволенням, а моя Рита ні в яку?

Для початку згадаємо, що всі діти індивідуальні. А тепер з проблем:

  • У всьому винне нове місце

«Якась інша ліжко, та ще й кілька! Спати з іншими дітьми? Ну спасибі! » – приблизно такі емоції з’являються у дитини, коли він розуміє, що тепер його чекає ось такий тихий годину в садку. . .

Інша обстановка перетікає в стрес, а стрес «Я не хочу і не буду тут спати! »

  • Погане самопочуття

Дитина після обіду може залишитися голодним або навпаки – переїсти. У спальні може бути жарко або холодно. Весь цей дискомфорт грає погану жарт, і дитина не хоче і не в силах заснути.

  • Класика жанру

Розлука з вами! Малюк звик засинати з батьками або бабусею, під ваш голос і обійми, мультик або казку. Але в дитячому садку тепер такого немає! І від «пропажі ритуалу» дитина не хоче спати.

  • «А ми казали! »

Що вдома треба дотримуватися режиму дня. Якщо одним прекрасним ранком дитина прокинувся пізно, то на тихому годині в садку у нього не буде бажання зануритися в сон.

  • Конфліктні ситуації

Дитина може посваритися з вихователькою або дітьми, а значить заснути йому буде важко через емоцій, тривоги.

  • Недовіра

Ваш вже не маля на початку адаптації до садочка майже не довіряє всьому, що відбувається там. Коли ми не впевнені у своїй безпеці, спати просто неможливо.

Вчимо дитину спати в садочку

  1. Бесіди, бесіди і ще раз бесіди

Розмовляйте зі своєю «нехотійком спати» про те, що тиха година в дитячому садку – це те ж саме, що й сон будинку. Розкажіть, що спати вдень – це дуже корисно, особливо діткам.

Налаштуйте дитину на позитивний лад, знайдіть разом плюси, наприклад: «Зате коли я посплю, не зауважу, як пролетить час, і ти прийдеш за мною! » – скаже ваш вже не маля, коли зрозуміє користь тихої години.

2. Особистий охоронець

Якщо у вашої дитини є улюблена іграшка, з якою він спить вдома, дайте її дитині в дитячий сад!

– Цей Зайчик – твій особистий охоронець. Поки ти спиш, він оберігає тебе і приносить тобі добрий сни!

3. Мрії збуваються

Скажіть дитині, щоб він просто закривав очі і мріяв про хороше. Дізнайтеся його мрії і приведіть приклад: «Коли ти будеш мріяти на тихому годині, то ці мрії точно збудуться! »

4. Режим дня – запорука всього хорошого

Піднімайте дитину раніше, щоб вдень він легко засинав. Обов’язково робіть тихий час і по вихідних.

5. Якщо є проблеми.

поговоріть про них з дитиною! Незручне ліжко, поруч заважає одногрупник, щось болить? Питайте свого вже не маля, що його може турбувати і вирішіть цю проблему з вихователькою.

6. «Ні» умов

Йдеться про умови, які поставить вам сам дитина: «Якщо ти не прийдеш за мною після сну, я спати не буду! »

Не піддавайтеся, тому що в майбутньому такі маніпуляції можуть продовжуватися. Вже краще нехай взагалі не спить, ніж буде керувати вами.

– А що, можна було?

Коли дитині можна не спати в садочку

Ще раз згадаємо, що всі дітки різні. А значить одній дитині фізично не виходить спати чи завжди відсутнє бажання спати вдень.

Буває, що мама не привчила дитину спати вдень, а значить в дитячому саду тиха година для її дитини – це як політ у космос.

Варіанти для малюка, який «не вміє» спати вдень:

  • Він може просто тихо лежати на ліжечку, мріяти з закритими очима (якщо такий розклад подій його влаштовує)
  • Він може залишитися в групі і спокійно займатися своїми справами (при схваленні адміністрації садка, вихователів і батьків)

Обов’язково консультуйтеся з виховательками, адже вони – педагоги і можуть підказати, як впоратися з вашою проблемою. Домовляйтеся про те, щоб вашому малюкові було комфортно!

Мораль байки така: все неможливе – можливо! Домовитися і пояснити дитині що-навіщо-чому простіше, ніж вам здається. Головне – не залякуйте і не змушуйте. Всьому свій час!